👈 فروشگاه فایل 👉

مقاله پیکربندی سخت افزار وشبکه های کامپیوتری

ارتباط با ما

... دانلود ...

پیشگفتار

کامپیوتر در عصر حاضر و در آغاز قرن بیست و یكم الفبای زندگی صنعتی¸ مدرن و متمدن، جوامع مترقی این كره خاكی را تشكیل می‎دهد. اهمیت کامپیوتر و در معنایی ساده‎تر تبادل اطلاعات بین جوامع بشری و انسان‎ها كه تشكیل دهنده جوامع بشری می‎باشند و در عصر امروز حضور آن مهم و حائز اهمیت است كه به زعم بزرگان علم در جهان امروز اگر كسی خود را بی نیاز از تبادل اطلاعاتی بداند در حقیقت دچار توهمی بزرگ از یك محیط پر رمز و واقعیت گشته و در حقیقت از آمادگی لازم برای ورود به قرن بیست و یكم برخودار نمی‎باشد و از قافله به شدت عقب مانده است.

تا چند سال قبل ، طراحی شبكه های كامپیوتری ، هنری مرموز و پیچیده بود. هر سازنده سیستم های كامپیوتری برای شبكه اش معماری خاص خود را داشت و هیچ كدام از این معماری ها با یكدیگر سازگاری نداشتند ، ولی امروزه وضعیت به كلی با گذشته متفاوت است. تقریباً كلیه دست اندركاران صنایع مرتبط با كامپیوتر ، روی مجموعه ای از استانداردهای بین المللی برای تشریح شبكه های كامپیوتری به توافق رسیده اند . این استاندارد ها تحت عنوان مدل مرجع اُاِس آی شناخته می شوند . در آینده نزدیك ، تقریباً تمامی معماری های دیگر برای شبكه ها ناپدید خواهند شد و كامپیوتر های سازنده به سادگی خواهند توانست با كامپیوتر های سازنده دیگر ارتباط برقرار كنند و بدین ترتیب به كارگیری شبكه ها بیش از پیش عمومیت خواهد یافت .

پیشرفت علم و فن در جهان امروز آن قدر سریع و شتابان است كه هرگز هیچ كشور مقتدری در دنیا خود را از دریافت اخبار و اطلاعات مربوط به مراكز دیگر با كشورهای دیگر بی نیاز نمی‎داند. حتی كشورهای در حال توسعه، یا حتی كشورهای فقیر به تناوب سود می‎برند.چكیده گزارشی كه در پیش رو دارید جهت انجام دوره كارورزی در سال تحصیلی 91-90 به انجام رسیده است. این گزارش زیر نظر استاد ارجمند جناب آقای مهندس جودی مراحل تكمیلی خود را طی نمود.

مقدمه:

تا چند سال قبل ، طراحی شبكه های كامپیوتری ، هنری مرموز و پیچیده بود. هر سازنده سیستم های كامپیوتری برای شبكه اش معماری خاص خود را داشت و هیچ كدام از این معماری ها با یكدیگر سازگاری نداشتند ، ولی امروزه وضعیت به كلی با گذشته متفاوت است. تقریباً كلیه دست اندركاران صنایع مرتبط با كامپیوتر ، روی مجموعه ای از استانداردهای بین المللی برای تشریح شبكه های كامپیوتری به توافق رسیده اند . این استاندارد ها تحت عنوان مدل مرجع اُاِس آی شناخته می شوند.در آینده نزدیك ، تقریباً تمامی معماری های دیگر برای شبكه ها ناپدید خواهند شد و كامپیوتر های سازنده به سادگی خواهند توانست با كامپیوتر های سازنده دیگر ارتباط برقرار كنند و بدین ترتیب به كارگیری شبكه ها بیش از پیش عمومیت خواهد یافت .

شبكه ها ابزارهایی تجاری برای شركت ها و موسسه ها هستند، برای مثال یك ماشین، یك بانك با استفاده از شبكه می تواند سرمایه اش را به شعبه هایش منتفل كند. مردم می توانند از طریق یك شبكه كه جایگزین كارمندان بانك شده است، به حساب های بانكیشان دسترسی پیدا كنند آژانس های مسافرتی برای رزو كردن خطوط هوایی از شبكه ها استفاده می كنند. ما حتی می توانیم با استفاده از شبكه ها در هر لحظه معاملات بانكی انجام دهیم واسناد ومداركمان را مبادله كنیم.

# تكنولوژی شبكه به سرعت در حال رشد است ودانشجویان را قادر خواهد ساخت تا توسط كامپیوتر های laptop از هر مكانی كلی است. چندین كامپیوتر به یگدیگر متصل می شوند ومجموعه آنها یك شبكه كامپیوتری نامیده می شود. شبكه یك سیستم ارتباطی كامپیوتر ها و وسایل جانبی از قبیل : چاپگرها، فكس ها، مودم ها و غیره در جهت به اشتراك گذاری اطلاعات می باشد.

آموخته های اینجانب در دوره كارآموزی:

من دوره کاراموزی خود چون در سایت کامپیوتر دانشگاه پیام نور بودم آموخته های من به شرح زیر است

· نصب ویندوز و درایور های مربوطه

· پیکر بندی سخت افزار کامپیوتر

· پارتیشن بندی دیسك سخت

· رفع خطا های شبکه

· نصب اتصال جدید بین کامپیوتر ها

👇محصولات تصادفی👇

پروژه مزایا و كاربرد برقگیرها در خطوط انتقال فشار قوی شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان نیشابور شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان سرباز دانلود پاورپوینت بررسی خانه كلاور مهد كودكی پرسشنامه توانمندسازی روانشناختی اسپریتزر و میشرا